To není úplně pravda. Záleží. Leckdy za stejné peníze nic takového nepostavíš, berme to tak že jen licence Windows stojí dost peněz, pokud si nekupuješ aktivační klíč - nikoli licenci někde na aukru za stovku.
Další věc je support celého počítače. Když ti v DIY něco selže, diagnostiku si děláš sám nebo někoho zaplatíš, u celého počítače jednoduše reklamuješ celou krabici. Pro totálního laika výhoda. Samo tyhle služby něco stojí.
Ale skládačů počítačů je více, pohrají si s tím, vyladí, potuní.. Chceš počítač kde slyšiš cvaknout jen power tlačítko, není problém, tohle ti Alza ano CZC neudělá. Taky to nebude stát 200. To samé doporučení sestav, jednak spousta diskuzí, ale tady je potřeba počítat s tím že hodně lidí netuší jak třeba poskládat počítač na X-Plane. MSFS naštěstí požadavky kopíruje spíš běžné hraní. Taky často v těch diskuzích potkáž entuziasty co rádi utrácí za featury které nepotřebuješ ale třeba se někdy mohou hodit, i když na to nikdy nedojde.
V US si třeba na Amazonu koupíš komponentu a můžeš si připlatit technika co ti to namontuje. Takhle jsem viděl nějakého youtubera to zkoušel, objednal desku a připlatil si službu montáže za 80 dolarů. Technik mu ale sdělil že 80 dolarů je hodně málo, že Amazon uvádí jen "estimate" nikoli skutečnou cenu. Týpek vyměnil starou desku za novou za 180 dolarů! Samo přijel k člověku domů a byl tam skoro dvě hodiny, přitom si povídali a byl to poměrně zdatný člověk co do vědomostí... Ale srovnejme 200 korun a pomalu 200 dolarů... trošku rozdíl...
V US jsou prebuildy strašně výhodné, nikdo nebude stavět počítač za 8-10 dolarů když je to sotva minimální hodinová mzda za zametání před prodejnou, mytí nádobí apod. Natož aby pak na to poskytoval záruku.
|
|