Takže když budu chtít koukat na 3D Blueray film, tak budu používat jiné brýle, než když budu koukat na 3D hru? A jak to budu řešit, když budeme chtít koukat celá rodina na film z kompu - to si koupíme čtvery 3D brýle od nVidie? Nemluvě o situaci, kdy náhodou budu mít komp někde úplně stranou nebo v jiné místnosti - pak ještě budu řešit umísťování nVidiáckeho synchronizačního infrabazmeku.
No to je panečku kauf, když to pravděpodobně za rok za dva bude umět každá grafická karta nativně a korektně poslat na tu televizi rovnou a bez výše uvedených problémů.
Jinak abych ukázal absudrdnost té situace, tak si představme analogickou věc třeba u zvuku. Představme si hypotetickou situaci, že v letošním roce byl na veletrzích představeny první sériové domácí soupravy na 5.1 prostorový zvuk s tím, že v průběhu roku či dvou se začnou prodávat. Většina firem prezentuje sestavy reproduktorů + zesilovače jako komplety a k nim vymýšlí standardní zapojení - takové, že když to samé zapojení dodrží výrobce DVD/BlueRay/MP3/CD/jánevímjakého přehrávače, tak mu to bude fungovat.
No a souběžně s tím prodává firma nSoundia speciální 5.1 zesilovač, který jde zapojit jen a pouze k počítači, ve kterém je zvláštní zvuková karta nSoundia a zapojuje se speciálním kabelem, po kterém leze speciální signál, takže vlastně z té zvukovky zvuk na jakoukoliv výše uvedenou 5.1 sestavu nedostane (nemá standardní kontektory) a obrázeně - speciální nSoundia 5.1 zesilovač nepřipojíte k ničemu jinému než k jejich zvukové kartě. A to všechno v době, kdy je celkem jasné, že nSoundia se stejně bude muset přizpůsobit a budoucí generace jejich karet už bude mít standardní výstupy a půjde připojit k jakékoliv 5.1 sestavě.
|
|