Polygony (.pol) slouží k umístění textury na zem, přičemž textura pak přesně kopíruje terén. Lze je libovolně vrstvit, definovat povrchy a určit, zda zvolená textura se má opakovat, či nikoliv.
Třímotorový hornoplošník Fokker F-VII/3m byl vyráběn od roku 1924 holandskou firmou Fokker.
Osádku tvořili dva piloti, airliner byl určen pro až 8 pasažérů, sedadla umístěna po stranách po 4 za
sebou, letadlo mělo otevíratelná okénka.
Na konci dvacátých a začátku třicátých let byl tento typ nosným letadlem leteckých společností po
celém světě.
Tak mě po ránu ještě napadlo, že teď budou asi všichni trénovat na IVAO VOR/DME přiblížení. Takže trošku frazeo, jen aby pak někdo netápal v tom, jak se vlastně hlásit. Není to zcela podle předpisů, takže to nemusí být vše úplně korektní a v některých částech to může být jen tak, jak je to zažité a dělá se to - i v reálu, ale mělo by to stačit, abyste se domluvili ;)
Takže druhá část aneb jak poznatky z teoretické části využít.
Neukamenujte mě, toto je "návod", jak si může někdo, kdo absolutně netuší o čem to vlastně je zkusit přiblížení ILS. Byl jsem nařčen, že nadávám někomu, kdo si to chce jen zkusit, takže jsem se rozhodl vytvořit něco jako návod, jak to udělat tak, aby to fungovalo.
Slovníček si neklade nároky na úplnost, vznikl (a bude dále doplňován) jako pokus o pomoc při orientaci v nepřeberném množství zkratek a pojmů používaných zde na FlightSim Periskopu či obecně v letectví. Případné opravy, připomínky, upřesnění i další vám neznámé pojmy či zkratky prosím pište na
imz@post.cz. Slovníček má čtyři části: zkratky, pojmy, anglické výrazy a Periskopácká hantýrka.
Návod na tvorbu VPT/LWM/LC scenerií pro FS2004 v programu Ground2k4.
První část recenze na DF737 z pohledu pilota opravdového Boeingu 737 - v první části jsou probrány panel a letové vlastnosti.
Protože se stále množí dotazy jak konkrétně nainstalovat či zkombinovat několik různých scenarií, rozhodl jsem se napsat kratký help, který pomůže pochopit mechanizmy, jakými FS obsluhuje scenaria a pomůže všem těm, kteří nemohou rozumný způsob najít.
Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že lítání v leteckých simulátorech začne být o hodně zajímavější, pokud máte joystick, řízení plynu (nejlépe zvlášť, ale i na joysticku postačí) a pedály (ležící na zemi - ne nějaké kolečko na joysticku). Ono sice jde lítat i na klávesnici nebo s dvouosým joystickem, ale ten pravý požitek to není. Zatímco slušný joystick není takový problém sehnat, tak co se týče leteckých pedálů, tak zde je situace mnohem horší. Buď nejsou vůbec, nebo jsou šíleně drahé. Já osobně to vyřešil tak, že jsem si je postavil doma sám - vyšly mě na pár korun (asi 30) a fungujou skvěle.