Určitě je lepší delší, protože teplota okolí je nízká a tak plochy na kterých není takové tření budou zbytek lodě ochlazovat. Čím na to budou mít delší dobu, tím více tepla odvedou. Dejme otázku : Proč se to tak nedělá na chvíli stranou a zkusme se zamyslet, jestli je to proveditelné..
Sojuz, Apollo, Geminy by možná mohli mít problém, protože neumí "letět" ty prostě umějí jen padat. A tím, že padají naberou příliš vysokou rychlost a třením se zahřejí. Ale raketoplán, tím , že má možnost vztlaku by mohl prostě plachtit už od horních vrstev. Šlo by to? Byl by ten vztlak dostatečný. říkám si, že když tření vzduchu o křídla dokáže ty křídla rozžhavit do běla, tam tam přece musí být síla jako při letu, která ho udrží v libovolném sestupovém úhlu. Prostě by klesal, co by to šlo a když by se moc zahřál, tak by normálně přitáhl, do "horizontálního" letu , tím zpomalil, vychladil se a opětovně začal klesat.
No a protože by se asi vyloupl neznámo kde, tak bych pak přistál třeba v Milovicích No asi je levnější dát tam ty destičky , než ho pak z Milovic dostávat zpět na Floridu. No ale teď vážně, dalo by se takto použít třebas v nouzových situacích, aby se zachránila Columbie? |
|