|  |  | Dotaz na heli-simmery v x-plane 3. 10. 2019 / 15:32 | |
|  | Měl bych dotaz na uživatele vrtulníků v x-planu.
Jak máte nastavenou hodnotu Flight Models per frame? Defaulně na 2?
Co jsem vypozoroval, tak při hodnotě 2 se mně vrtulník o maličko hůř ovládá především při přistávání.
Teď mám nastavenou hodnotu na 5 a zdá se mně, že mám (při přistávání) o trochu lepší kontrolu nad strojem.
Jinak všeobecně to s vrtulníkem neumím, takže tohle pozorování může být taky jenom subjektivní dojem. |
| |
|
 |  |  | Dotaz na heli-simmery v x-plane 3. 10. 2019 / 15:38 | |
|  | Mám 5, nebo dokonce 7. Něco to přímo vyžadovalo, ale už nevím co . Na výchozí dvojce ty vrtulníky hrozně poskakovaly a otáčely se na zemi. |
| |
|
 |  |  |  | Dotaz na heli-simmery v x-plane 3. 10. 2019 / 15:40 | |
|  | Super, díky.
Takže to není haluz  |
| |
|
 |  |  | Dotaz na heli-simmery v x-plane 3. 10. 2019 / 15:45 | |
|  | FMpF na 5? A tys někde vybrakokoval procák z Multivacu, nebo pracuješ někde na univerzitě a půjčuješ si procesorovou farmu? 
Hele na Bell-412 a Bell-429 nebo 429W úplně v klidu 2, Bell-407 jsem zkoušel 3 a 4, na 4 mi šíleně padá fps na trojku to není tak divně jankovité jako na default. Dreamfoil ve FAQ v případě, že vrtulník na zemi divně poskakuje doporučují posunout na hodnotu 3. |
| |
|
 |  |  |  | Dotaz na heli-simmery v x-plane 3. 10. 2019 / 15:59 | |
|  | Zažehl jsi ve mně pochybnosti. Mám za to, že mi to s tím číslem lítá normálně a nebo si nejsem vědom toho, že by mi někdo spojil počítač s universitou. Nicméně dneska musím jít hned po práci pít pivo, takže se domů dostanu až nějak, jak to vyjde. A pokud nebudu nějak výrazně obumbanej a s jinými starostmi, zkusím si vzpomenout a podívat se na to |
| |
|
 |  |  |  |  | Dotaz na heli-simmery v x-plane 3. 10. 2019 / 16:09 | |
|  | No nápodobně s tou tvou sedmičkou pane! Žažehl jsi ve mě nutkavou touhu, vykašlat se na décétrojkování v Austrálii a vyzkoušet novou UH-1 nebo i tu Bell-407 s nastavením na sedm. Tak máme oba domácí úkol. Já mám teď ale domácí kokpit přestavěn na dvouvrtulové éro, tak to u mě bude spíše o lenosti to přestavět na mixér a pak zase zpět. |
| |
|
 |  |  |  |  |  | Dotaz na heli-simmery v x-plane 3. 10. 2019 / 16:30 | |
|  | Dvouvrtulove? Tak vyzkousej CH-47  |
| |
|
 |  |  |  |  |  | Dotaz na heli-simmery v x-plane 3. 10. 2019 / 16:40 | |
|  | Tak to já jsem si musel udělat plně modulární kokpit, protože docela skáču mezi různými stroji.
Třeba teď mám konfiguraci na vrtulníky (kolektiv zatím nahrazuje pravá páka u TQ), zároveň je to použitelný i pro většinu GA s kniplem.
Když chci DC-3, tak oddělám zeleninovou přepravku zpod Happyho pedálů, knipl přehodím za yoke a TQ dám vpravo.
Prostě co nejvíc user friendly.
No a jelikož mě právě chytli i ty mixéry, třeba se přes zimu vrhnu i na nějaký ten kolektiv (teda až si zakrytuju TQ DC-3, aby trochu vypadal).
Jinak aby bylo jasno- ty dětský růžový ponožky na sluchátkách nejsou proto, že bych trpěl nějakou vzácnou úchylkou. Jsou tam proto, že v místech, kde sluchátka sedí na hlavě, už takřka není polstrování, tak jsem ho nahradil rychle a jednoduše takto. No a jelikož u nás chlapečky nevedeme, z barev jsem si taky moc vybírat nemohl, že ano...  |
| |
|
 |  |  |  |  |  |  | Dotaz na heli-simmery v x-plane 3. 10. 2019 / 16:51 | |
|  | Můžu se zeptat, jak jsi narouboval tu trubku (prodloužení) na toho Thrustmastra T.16000? Nějak nalepil / natmelil na ten pahýl z kloubu, nebo jak? Ď! |
| |
|
 |  |  |  |  |  |  |  | Dotaz na heli-simmery v x-plane 3. 10. 2019 / 16:59 | |
|  | To je normální elektrikářská trubka VRM 16, kterou jsem nahřál horkovzduškou a takhle ohnul.
Na ten spodní pahýl jsem ji ani nemusel nahřívat- padla tam sama relativně napevno.
Nahoře je normálně obejmutá tím kniplem. Asi tři hodiny práce i s pájením drátků. |
| |
|
 |  |  |  |  |  |  |  |  | Dotaz na heli-simmery v x-plane 3. 10. 2019 / 17:08 | |
|  | Díky  |
| |
|
 |  |  |  |  |  |  | Dotaz na heli-simmery v x-plane 6. 10. 2019 / 22:56 | |
|  | | |
|
 |  |  |  |  |  | Dotaz na heli-simmery v x-plane 3. 10. 2019 / 22:40 | |
|  | Tak potvrzuju 7 |
| |
|
 |  |  |  |  |  |  | Dotaz na heli-simmery v x-plane 4. 10. 2019 / 08:55 | |
|  | Tož já sem to teda probnul a je fakt, že už žádný propad fps jako kdysi nepozoruju. Testováno s Bell-412, Bell-407 a UH-1. UH-1 mi žere asi o 10fps více než ty další dvě mašiny, ale furt je to nad nad 80fps.
Co se týče chování, subjektivně mi přijde, že není rozdíl mezi dvěmi, třemi nebo sedmi cykly - resp. já jej prostě nedokážu vnímat. Možná jen u Bell-407 vnímám maličko rozdíl mezi 2 a 3 cykly, ale mezi 3-4-5-6-7 už ne.
Experimantální flight model byl pochopitelně off. |
| |
|
 |  |  |  |  |  |  | Dotaz na heli-simmery v x-plane 6. 10. 2019 / 13:09 | |
|  | Já po několika testováních potvrzuju, že pro Hudges je 3 málo. Při této hodnotě občas na zemi maličko poskakuje. Někdy je to naprosto neznatelné, ale někdy to znatelné trochu je. Při přepnutí na 4 tyhle mini pohyby hned ustaly.
Takže nastavení 4, resp.5 (s rezervou) asi má opodstatnění.
Víc už (dle mého pozorování) nemá moc cenu- pak už je to opravdu žrout cpu výkonu.
Jinak Hudges s Real modem se nastavuje na Experimental flight model, takže možná i proto je přidávání téhle hodnoty tak náročný na cpu. |
| |
|
 |  |  | Dotaz na heli-simmery v x-plane 6. 10. 2019 / 18:43 | |
|  | Ahoj,
Po mnoha pokusech mám hodnotu 5.
k tomu je hodně důležitý mít dostatečný rozlišení os joye (12 bit = 4096 kroků je OK) páč při přistání s tím kvedláš jen v malých výchylkách kolem středu.
Jo, a také stabilitu kvůli volšovým rukám mám na 15%. A lítání je v pohodě  |
| |
|
 |  |  |  | Dotaz na heli-simmery v x-plane 6. 10. 2019 / 22:03 | |
|  | Ahoj, ok.
Jak se zdá, tak se tady nakonec vcelku shodneme, že vrtulníky jsou dobře lítatelný kolem pětky.
Jinak na joyi mám prodlouženou osu a kolem středu se díky tomu kvedlá docela pěkně.
Volšový ruce mám sice taky, ale stabilitu jsem zatím z nuly nedával 
Díky
|
| |
|
|