Ahoj,
ardsimx je kompatibilní s Arduinem Mega (verze 2560 i 1280), Uno, Nano, Micro a Mini. Všechna tato arduina podporuje přes USB (emulovaný sériový port), a ta, na která lze nasadit Ethernet shield (tedy Uno a Mega) pak i po Ethernetu. Ostatní arduina, která nemají přímo nacvákavací ethernet shield lze také po LAN používat, jen je třeba si ethernetový modul připojit přímo na konkrétní piny a nechat ho někde bokem. Osobně důrazně doporučuju Ethernet, je to jednodušší a spolehlivější (už jen proto, že to z principu zvládne odpojení/připojení za běhu simu, což u USB bývá občas problém).
Piny 0 a 1 se nepoužívají při připojení přes USB, při provozu přes Ethernet jsou ok. Naopak při Ethernet provozu ti odpadnou piny 4 a 10. Ethernet shield je zapojený i do dalších pinů, ale ty jsou použitelné (shield je průchozí).
Piny SDA a SCL se nepoužívají v ardsimx přímo jako vstupně/výstupní, ale lze přes ně připojit další moduly komunikující po sběrnici I2C (například precizní AD převodník, další rozšiřující moduly, atd).
Jinak výhoda ardsimx je v tom, že jej nově lze používat kompletně bez znalosti programování. V online konfigurátoru (http://simvim.com/ardsimx/config.html) si vybereš připojení Ethernet/USB, typ desky, a klikáním přímo na konkrétní piny na arduinu si nastavíš, jako co se mají chovat (tlačítko, LED, enkoder, displej...) a s jakým datarefem mají pracovat (vybereš ze seznamu defaultních, nebo překopíruješ třeba custom dataref z nějakého pokročilejšího addonu letadla). Uložíš do arduina, připojíš dráty, zacvakneš kabel a jdeš lítat. Pro mě osobně je to (kromě high end profi řešení jako třeba ProSim737 nebo FDS) vůbec nejjednodušší způsob připojování hardwaru k simu (a že už jsem těch platforem vyzkoušel dostatek, od FS2004 a FSBUS, přes FSX a Opencockpits, přes FSX a různé joystick karty jako Leo Bodnar nebo MJoy a jejich programování v LUA, až po tohle, což mi přijde vůbec nejlepší).
PB |
|