FlightSim.CZ   Reklama  
> Nejste přihlášen Login
  Dnes je čtvrtek 20. 2. 2025, svátek má Oldřich Translate
ÚVOD
LETADLA
KRAJINY
AI PROVOZ
UTILITY
ČLÁNKY
FÓRUM
 Seznam příspěvků
ODKAZY
SCREENSHOTY
VIDEA
INZERCE
PLÁNOVÁNÍ LETŮ
VYHLEDÁVÁNÍ
O SERVERU
RSSRSS - fórum
RSSRSS - novinky
FacebookFacebook
MobileVerze pro PDA
Tipy pro stavbu PC určeného primárně na letecké simulátory Jeden příspěvek | Celý strom
Tipy pro stavbu PC určeného primárně na letecké simulátory   11. 12. 2015 / 00:26
JirkaK
Jasně že to nedrží permanentně max frekvenci ale normálně to škáluje výkon, pokud se ty úsporné funkce nevypnou.

Frekvence se mění vždy všem jádrům, nikdy jsem nepsal že by tomu bylo jinak.

Boost pro i7-4790k funguje takto:

Pokud je vytížené jedno nebo dvě jádra, frekvence VŠECH jader je 4.4GHz
Pokud jsou vytížené tři jádra, frekvence VŠECH je 4.3GHz
Při zátěži všech jader jsou všechna na 4.2GHz

Tzn v defaultu běží ten procesor pod plnou zátěží 4.2GHz ne jen 4GHz. Na 4GHz max. poběží pouze tehdy pokud se vypne funkce turbo boostu nebo začne se začne přehřívat (v tu chvíli se spíš zcela vypne).

S tím ASUS Muticore ehnhancementem to CPU poběží pod zátěží vždy 4.4GHz. Je to vlastně forma přetaktování, jen to je v biosu o volbě ON/OFF a ne o nastavení dalších parametrů.

Přetaktovávat CPU se pak dá dvojím způsobem, vypnout turbo boost a zvyšovat base frekvenci (nemyslím teď takování pomocí zvýšení taktu FSB.. to je jen prostředek kterým se zvýšení frekvence CPU dosáhne, jistější bývá násobič), což ovlivňuje všechno okolo nebo tím že zvýším maximální hodnotu při turbo boostu, zde můžu nastavit i různé takty podle vytížených jader. Příklad jedno jádro v loadu, frekvence 5GHz, 4 jádra v loadu frekvence 4.5GHz. Rozdílné frekvence pro počet zatížených jader mají smysl kvůli chlazení. Jedno jádro pod vyšší frekvení negeneruje tolik tepla jak dvě vytížené jádra na nižší frekvenci.
 
Gonzo
MZAK
L39.CZ
O serveru   |   Zveřejňování souborů ke stažení   |   Kontakt   |   © 1999-2025 FlightSim.CZ