Problém je Víťo v tom, že i kdyby se to netýkalo přímo mě (o čemž nepochybuju, ale zároveň je mi to úplně jedno), tak se to týká mých kamarádů.
I když se mezi studenty OAA najde, stejně na jakékoliv jiné letecké škole, řada těch, kteří to dělají jen pro peníze, nebo jakousi prestiž (haha) a životní styl (hahaha) a kteří nemají vůbec žádný vztah k letectví, ale zato bohaté rodiče, je jich valná menšina.
Kluky a holky které jsem v OAA potkával kdysi já bych do takové skupiny vůbec nezařadil. A přesto, že mnohým z nich bylo kolem dvaceti a výcvik jim zaplatili rodiče (kde by na to asi tak jinak vzali), tak mají k letectví mnohem hlubší vztah než nějaký Mácha. Spousta z nich začínala u RAF na větroních u Air Cadets, na školu už šli s nějakým tím PPLkem nebo papírem na plachťáky v kapse a i když jsou to pořád briti s jejich laxním a povýšeneckým přístupem k lecčemu, pokud jde o letectví jsou to většinou velcí profíci. A není náhodou, že řada těch dvacetiletých hejsků s peněženkou od rodičů teď už pár let lítá třebas pro British Airways. Nebo FlyBe, nebo Thomas Cook, Thomson. Nebo Virgin, Singapore, KLM, Lufthansa...Opět pochopitelně narozdíl od Máchy. Ostatně hodně jejich bohatých tatínků má za sebou taky několik desítek let dlouhou kariéru v RAF, Royal Navy nebo některé z velkých světových aerolinek.
Dalo by se o tom mluvit donekonečna. Pokud Mácha opravdu prošel OAA (zaplatit si pár modulů a neprojít výběrem není sice totéž, ale budiž), tak mě podobné názory štvou dvojnásob. A jenom zdůrazňují ten příliš zjevný fakt, že je za tím jen prachsprostá závist. |
|