Tak si dovoluji určit ten kus běžící nejblíže letadlu. Je to samice jelence běloocasého, známého také jako jelence viržinského (Odocoileus virginianus), familierně zvaného "viržiňák"
Je to tedy laň jelence viržinského. Není to rozhodně los evropský (Alces alces), daněk skvrnitý (Dama dama), jelen evropský (Cervus elaphus), muflon (Ovis musimon), srnec obecný (Capreolus capreolus) ani kamzík horský (Rupicapra rupicapra). Největší ekologické aktivisty ujišťuji i v tom že to není medvěd hnědý (Ursus arctor).
Pro zde samozvané lesnicko-myslivecko-zoologicko-ekologicko-letecké odborníky uvádím, že i toto zvíře bylo lze a je možno spatřit v našich končinách.
K etologii tohoto druhu. Jakmile zvíře uslyší, nebo jiným vjemem zaznamená letadlo, instinktivně se po něm ohlédne. Poté vyhodnotí, co se bude dít dál. Pokud v předmětu zájmu (v našem případě letadle) nevyhodnotí nebezpečí, bude pokračovat v předešlé činnosti a klidně jej může sledovat. Pokud dospěje k názoru, že si není jisto úmysly letadla (což kolikrát neví ani sám pilot) bude jej pečlivě sledovat s napjatými svaly a bude připraveno kdykoliv zahájit ústup do předem připravených houštin. Pokud vycítí v letadle nebezpečí, nebude na nic čekat a útěk bude zahájen okamžitě bez dalšího sledování letadla.
Toť snad vše k úternímu malému rannímu rozboru.
Zaremba (CPL KVH, ZP A-B-C-D-E, MS, ŘP A-B-T, PPL, JO, RL, RAFFLT, Debil 19) |
|