Na otázku o klesající tendenci nemusím snad odpovídat, stačí se podívat na počty pohybů v úterky letos a loni ve stejném měsíci ... lidi mají v tomhle strašně krátkou paměť, stačí jim jedna "hustá" akce a okamžitě návrat k normálu považují za šílený propad provozu.
K té druhé části se vyjadřovat nebudu, jen podotknu že ve svých požadavcích jsem daleko přísnější než Mates a zmíním jednu důležitou věc - bez aktivního tréninku to prostě nepůjde. A aktivním tréninkem nemyslím to, že si bookneš věž v úterý, sám bez dozoru zkoušíš uřídit co se dá a když se objeví někdo ze staffu, kdo ti právě kvůli hustotě provozu nestíhá než psát jednu chybu za druhou a na závěr ti řekne abys to příště nedělal, tak to považuješ za agresivní a omezující. Za aktivní trénink považuju to, že se připojíš v neděli, a nebo (pokud jsou neděle pro tebe časově problematické) že kontaktuješ jednotlivé členy staffu a individuálně si s nimi (i podle toho jak ti tréninkové metody kterého z nich vyhovují víc či míń) dohodneš na nějakém termínu, ve kterém se ti budou věnovat v klidu, bez vnějšího tlaku silného provozu a běžícího eventu. A ruku na srdce - v posledních několika měsících jsi minimálně vzhledem k mé osobě takovou aktivitu nevyvinul.
A na závěr ještě jednu věc - aby sis nemyslel, že podobné debaty zůstávají ležet ladem a bez odezvy. Momentálně intenzivně pracuju a zjišťuju, jakým způsobem je možné aplikovat u FRA status divizních zkoušek. Mám v hlavě rozpracovaný systém, který by byl otevřenější k ATC, kteří ještě nemají hotové oficiálnější zkoušky, ale přitom by zajišťoval, že si na dané stanoviště nesedne člověk s absencí základních znalostí (což je imho daleko větší důvod pro pokles provozu než fakt že tam nesedí nikdo). Zda se aplikuje, jakou formou, to je ještě daleko říci, ale sem o tom píšu proto, abys věděl že staff nelení a i tebou nastolenou problematiku aktivně řeší. |
|